x
Derneğimiz pandemi sebebiyle bugüne kadar aktif faaliyet sürdürememiştir. 02.07.2022 tarihinde gerçekleştirilen genel kurul toplantımızda alınan kararları uygulamak üzere aşağıdaki çalışmaları yapacaktır.

1 -) Derneğimiz Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile her okula bir hızlı okuma  öğretmeni yetiştirilmesi projesi kapsamında Tuzla, Pendik, Kartal, Maltepe, Üsküdar ilçelerinde 2022-2023 öğretim yılı içerisinde anlayarak hızlı okuma, eğitici eğitimi kursları açacaktır.

2 -) Pendik’te bulunan ilkokullarımızda rehber öğretmenler ve okul müdürleriyle sürekli görüşmeler yapılmakta. Dislektik çocukların eğitimi ile ilgili yönlendirme ve eğitimlerine destek faaliyetlerimiz sürdürülmektedir.

3 -) Öncelikle Pendik İlçesi okullarından başlanarak 2022-2023 eğitim yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile hızlı okuma konusunda yaptığımız protokol gibi bir protokol yapılarak dislektik çocukları tespit için okullarımızda taramalar yapılacaktır.

4-) Disleksi, Disgrafi, Diskalkuli, Dispraksi alanlarında öğrenme güçlüğü yaşayan çocukların eğitimini yapabilecek öğretmenler yetiştirmek için kurslar açılacaktır.

5 -) Öncelikle Anadolu Yakası’nda Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yapılarak öğrenme güçlüğü yaşayan çocukların eğitimini sağlamak amacıyla okul açılması için çalışmalar yapılacaktır.

6 -) Derneğimizin okullardaki dislektik çocuklar hakkında bilgi toplayabilmesi için her okuldan bir üyemizin bulunması için çalışmalar yapılacaktır.

7 -) Derneğimizin faaliyetlerini ve okullarımızla yapacağı işbirliği çalışmasını anlatan bir broşür hazırlanıp bütün okullara gönderilecektir.

8 -) Dislektik çocukların ücretsiz eğitimini sağlamak için derneğimize bağış ve yardım toplamak amacıyla  İstanbul Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’nden izin alınacaktır.